Duyuru Çubuğu

Podcast kayıtlarımızı dinlemek için Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz... Türkçizgi Podcast bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz...

09 Ağustos 2013

B.P.R.D.

Boşluk Dünya [Tamamlandı]


  

Çeviri ve Balonlama: MousassaKanjeri

Liz Paranormal Araştırma ve Savunma Bürosu'ndan (B.P.R.D.) ayrılarak iç huzurunu bulmak için Agarta'ya gitmiştir. Hellboy'un da ayrılması sonucu Büro'da iç huzursuzluk başlamıştır. Bu sırada Liz'den gelen yardım çağrısına Abe Sapien (Balık Adam), Roger (Homunculus), Kate Corrigan ve yeni eleman Johann Kraus (Medyum) giderek korkunç bir gerçekle yüzleşirler.

Hellboy'un B.P.R.D.'den ayrılması sonucu yazar/yaratıcı Mike Mignola B.P.R.D.'nin kendi serisi olması gerektiğine karar vermiştir. Bu ilk hikaye olan ''Boşluk Dünya'', toplam 54 sayılık ''Kurbağa Salgını'' olay örgüsünün ilk parçasıdır.

Orijinal Adı: B.P.R.D. - Hollow Earth
Yazar: Mike Mignola, Christopher Golden & Tom Sniegoski
Çizer: Ryan Sook & Curtis P. Arnold
Renklendirme: Dave Stewart
Orijinal Yayın: Ocak - Temmuz 2002
Türkçe Yayın: Temmuz 2013

İndirme Bağlantıları:


Gece Treni [Tek Sayı]Çeviri ve Balonlama: Ozanca

Geoff Johns'un kaleminden bir B.P.R.D. hikâyesi. Bazı Büro çalışanları Roger'ın Liz'in geçmişindeki yeri ile ilgili yaptığı konuşmalar Roger'ın moralini bozmuştur ve Liz de bu durumun farkındadır. Büro Roger ile Liz'i yeni bir göreve gönderirken,  bu ikili geçmişlerindeki "o" olayı atlatabilecek mi yoksa daha kötü bir sona doğru mu gidecek?

Orijinal Adı: B.P.R.D. - Night Train
Yazar: Geoff Johns & Scott Kolins
Çizer: Scott Kolins & Dave Stewart
Orijinal Yayın: Eylül 2003
Türkçe Yayın: Temmuz 2013

İndirme Bağlantıları:Kurbağa Salgını [Tamamlandı]  
 


Çeviri ve Balonlama: MousassaKanjeri

Liz'i Agarta'daki durumdan kurtardıktan sonra Büro'nun genel merkezinde dinlenmeye çekilen ekibimiz, New Jersey'den gelen haberle tekrar harekete geçer. Bu sırada Abe gördüğü rüyalar yüzünden garip bir ruh hâline bürünmüştür. Bu durum ekibi de rahatsız etmektedir. New Jersey'de ortaya çıkan tehlikenin ne olduğunu çözmek yine B.P.R.D.'nin işidir.

Orijinal Adı: B.P.R.D. - Plague of Frogs
Yazar: Mike Mignola
Çizer: Guy Davis
Renklendirme: Dave Stewart
Orijinal Yayın: Mart - Temmuz 2004
Türkçe Yayın: Temmuz - Ağustos 2013

İndirme Bağlantıları:

Hiç yorum yok: